Par projektu

Ir viena diena gadā, kad viss “Prieka Vēsts” dievnams: mūziķi, slavētāji
un draudzes personāls kalpo tikai bērniem, jo viņi šajā dienā ir galvenie un paši svarīgākie!

Tas ir kristīgās mūzikas festivāls “Mūzikas spārni” –
gada krāsainākais un atraktīvākais pasākums bērniem
ar dziesmām, dejām, interesantām atrakcijām un pārsteigumiem!

2003. – 2007. konkurss – sākums

Viss sākās tālajā 2003. gadā, kad dzima ideja par jauno kristīgo vokālistu konkursu, kam tika dots nosaukums “Mūzikas Spārni” (mūzika paceļ spārnos un īpaši tā mūzika, kas dzimusi no Dieva)

Konkursa galvenā iecere bija veicināt bērnu muzikālo spēju attīstību, aktivizēt Latvijas draudžu bērnu radošo darbību un popularizēt kristīgās mūzikas izpildījumu latviešu valodā.

Konkursa dalībnieki tika sadalīti 4 vecuma grupās. Bērni izpildīja dziesmas tikai ar kristīgu saturu. Katrā vecuma grupā tika nosaukts laureāts. Konkursa pirmā atlases kārta notika visos Latvijas reģionos, kas izveidojās kā muzikāli svētki vietējām draudzēm. Fināls notika Rīgā, kur kompetentas žūrijas sastāvā bija kompetenti vokālie pedagogi un mūziķi izvēlējās pirmo vietu laureātus.

Laika posmā no 2003. līdz 2007. gadam konkursā piedalījās bērni no Liepājas, Jelgavas, Cēsīm un Rēzeknes un dažādām konfesijām, kas lika domāt, ka konkurss ir sasniedzis vienu no tā mērķiem – proti, šajā muzikālajā projektā iesaistīt pēc iespējas plašāku kristīgo bērnu auditoriju. Kopējais pārstāvēto pilsētu skaits pārsniedz 30.

Konkursu un nu jau festivālu nozīmīgu padarīja tas, ka liela daļa no izpildītajām dziesmām ir orģināldziesmas – radītās speciāli šim pasākumam.
Līdz ar to arī pēc pasākuma izskaņas paliek nezūdoša vērtība – jaunas un skaistas kompozīcijas latviešu kristīgo dziesmu vidū.

Apkopojot 2003./2004. gada labākās izpildītās dziesmas, tapa mūzikas albūms „Sapnis lidot”, kurā dziesmas ir iedziedājuši paši bērni. Šādi albumi Latvijā ir retums, līdz ar to tas ir labs palīgmateriāls arī svētdienas skolas nodarbībās.

2008. – 2012. slavēšanas svētki

Pēc pirmajiem 5 lieliskajiem gadiem dzima ideja mainīt konkursa formātu. Tas kļuva par festivālu jeb slavēšanas svētkiem, tādējādi dodot iespēju uzstāties ne tikai bērniem kā solistiem, bet arī izveidot bērnu kori kurā aktīvi dziedāt un līdzdarboties varēja vairāki simti bērnu.

Pasākumi noritēja divās daļās. Vispirms bērni kopā ar vecākiem, vecvecākiem un draugiem no sirds varēja slavēt Dievu, kas vienmēr notika dinamiski un krāsaini – dažādu mūzikas stilu un ritmu pavadījumā, ar dejām un atraktīviem vadītājiem. Slavēšanā dažādu vecumu bērnu koriem un solistiem palīdzēja draudzes “Prieka Vēsts” mūziķu komanda un dziedātāji, un viesi no citām draudzēm. Vairākus gadus ir bijusi un ir lieliska sadarbība ar Mateja draudzes vokālo grupu un popgrupu “Jūras akmentiņi”, kā arī ar dažādu konfesiju muzikālajām apvienībām. Šeit savus talantus varēja attīstīt daudzi jaunie solisti.
Dieva nams pildījās ar smiekliem, gavilēm, lielu prieku un mīlestību, ko sniegt viens otram.

Muzikas_Sparni_2016_020

Pasākuma otrajā daļā bērniem bija iespēja izklaidēties dažādās atrakcijās, radošajās darbnīcās un spēlēs. Padomāts bija par visiem vecumiem! No “Mazo bērnu pilsētiņas” ar piepūšamajām atrakcijām līdz pat sportiskām un radošām aktivitātēm visā namā.

10 gadu laikā festivāls ir ieņēmis stabilu un īpašu vietu dažādu kristīgu pasākumu vidū. Šo gadu laikā radītas ~20 jaunas oriģināldziesmas.

Nav noslēpums, ka dalība festivālā prasa daudz pūļu kā no vecāku, tā arī no pedagogu un pašu bērnu puses. Taču tā ir fantastiska iespēja – attīstīt bērniem drosmi, spējas un dāvanas, lielas un atsaucīgas publikas priekšā no visas sirds dziedot par Jēzu.
Skatoties viņu mirdzošajās actiņās un aizrautīgajā slavēšanā, ikviena pieaugušo sirdi pārņem liels prieks: “Jā, Latvijai ir nākotne, jo tik daudz bērnu un jauniešu no visas sirds mīl Jēzu!”

Mēs kā konkursa organizētāji sirsnīgi pateicamies vecākiem, mācītājiem un draudzēm, kas atbalsta savus bērnus, iedrošinot viņus piedalīties, palīdzot izvēlēties atbilstošās dziesmas, mācoties tās, sagatavojot aranžējumus, un atbalstot finansiāli, lai viņi ar savām ģimenēm varētu atbraukt uz Rīgu.

Grupas „Dzeguzīte” vadītāja Daila Martinsone par konkursu apgalvo:
„Te ir vesela televīzijas pārraide, ko ar panākumiem varētu rādīt Latvijas televīzijā, un tas varētu kotēties augstāk kā daži labi mūsu šovi.”

Kā norāda konkursa dalībnieki, šis konkurss atšķiras no citiem konkursiem.
„Šeit nav jūtama tik liela konkurence, bet mīlestība vienam uz otru,” apgalvo 2006 gada 1. vietas ieguvēja Lība Ēce – Kaniņa.

Latvijas Kristīgā radio prezidents Tālivaldis Tālbergs saka: „Mani sajūsmina lielā dedzība, ar kādu konkursanti no visas sirds darbojas Dievam par godu!”. Viņš konkursam redz spožu nākotni un aicina tā organizatorus apsvērt iespēju paplašināt konkursa robežas, iesaistot arī Lietuvas un Igaunijas pārstāvjus.”

Dziedātāja Santa Lozinska pauž nožēlu, ka viņas laikā nekas tamlīdzīgs nav noticis. Viņa norāda, ka konkursā piedalās ļoti talantīgi un drosmīgi bērni, un atzinīgi novērtē konkursa māksliniecisko noformējumu un labo organizētību.

Muzikas_Sparni_2016_022

2012. gadā klajā nāk īpašs dziesmu albūms CD formātā ar slavēšanas, pielūgšanas un mīļdziesmiņām bērniem “Sapnis lidot 2”, kuru var iegādāties kopā ar speciāli izveidotu dziesmu grāmatu (dziesmu vārdi un notis visām albūmā iekļautajām dziesmām), kā arī kompaktdisku ar dziesmu fonogrammām.

2013. konkurss + slavēšanas svētki

“Mūzikas Spārni” atgriežas jauno kristīgo vokālistu konkurss un slavēšanas svētki ar apvienoto bērnu kori no dažādām Latvijas pilsētām.
12 oriģināldziesmu konkurencē pirmo vietu iegūst Lības Ēces – Kalniņas dziesma “Mans dārgums”, kuru izpilda Paula Katrīna Dīringa, bet kategorijā “Lipīgākā dziesmiņa” uzvar Luīze Burminstrova ar dziesmu “Sargā savu sirdi”

Gada beigās iznāk trešais mūzikas CD albūms bērniem ar tādu pat nosaukumu “Sargā savu sirdi”, kurā iekļautas visas konkursa dziesmas.

Līva Bondare (Bērnu un jauniešu vokālās studija “Rasa” vadītāja)
“Mūzikas Spārni” patiesi ir svētki! Pasākums ir noorganizēts izcili, pat profesionāliem televīzijas producentiem būtu vērts šo no jums pamācīties.  “Mūzikas Spārniem” pavisam noteikti ir liela nākotne.

Sabīne Sīle – Eglīte (Platones kristiešu centra Svētdienas skolas skolotāja)
“Nav vārdu, lai izstāstītu, cik daudz mēs paši iegūstam piedaloties kopkorī. Nākamā rītā pēc festivāla, bērnu acis mirdzēja, viņi bija kļuvuši drosmīgāki un pārliecinātāki. “Mūzikas Spārni” patiesi ceļ spārnos!”

Lūcija Boitmane (Ventspils bērnu un jauniešu popstudijas „Jūras akmentiņi” vadītāja)
Tas ir vārdiem neaprakstāms un neizsakāms prieks, ka tik daudz bērnu no visas Latvijas kopā slavē Dievu. Pēc šiem svētkiem bērni mainās – kļūst saliedētāki un draudzīgāki. Šim pasākumam ir liela vērtība.

2015. gada 30. maijs festivāls

Šajā gadā festivāla ietvaros atgriezās konkurss. Konkurss, kurā šogad iespēju piedalīties piedāvājām koriem, nevis atsevišķiem solistiem (nosacījums: oriģināldziesma latviešu valodā).  Konkursā dzirdējām 8 korus no dažādām Latvijas draudzēm ar oriģināldziesmām latviešu valodā.
1. vietu ieguva – Platones Kristiešu centra korītis “Kopā”.
2. vieta – Kristiešu Draudzes “Prieka Vēsts” bērnu korītis.
3. vieta –  Draudzes “Labā Vēsts” bērnu korītis “JCTeam”.
Visas konkursa dziesmas tika ierakstītas arī CD mūzikas albumā “Mūzikas spārni” 2015.  |   Vairāk par albumu

Festivāla otrajā daļā – slavēšanas svētki ar apvienoto kori un dažādiem solistiem! Ap 150 bērnu no dažādām Latvijas pilsētām vienojās Dieva slavēšanā, pielūgšanā un godināšanā! Dieva klātbūtne un Viņa svaidījums piepildīja visu draudzes namu. Liels prieks un pateicība Dievam, ka vairāk kā 100 bērnu un pusaudžu savas dzīves atdeva Jēzum!

Šī diena piederēja bērniem – svētki visas dienas garumā!

2016. gadā BĒRNU KONFERENCE

Bērnu konference - Mūziaks Spārni 2016

14. maijs: Bērnu kristīgās mūzikas festivāls “Mūzikas Spārni” jaunā veidolā – pirmo reizi Latvijā notika kristīgā Bērnu Konference, kas noslēdzās ar brīnišķīgiem slavēšanas svētkiem, kuros piedalījās bērni no vairāk nekā 20 draudzēm, visiem Latvijas novadiem. Ja vēl pieskaita visas draudzes un vietas, kuru pārstāvji bija konferences apmeklētāju vidū, tad var teikt, ka šī diena apvienoja kristīgos bērnus no visas Latvijas. Šī diena patiesi piederēja tikai bērniem!

Dienas pirmā daļa sākās ar aizraujošu, radošu un krāšņu konferences atklāšanu, kurā visi iemācījās arī jaunu, skanīgu, īpaši bērniem veidotu dziesmu – Jēzus Supervaronis!

Mazie mācījās izprast, ko īsti nozīmē bieži dzirdamais, ka – Jēzus ir mūs labākais Draugs. Viņš ir tas, kurš vienmēr ir kopā ar mums, ieinteresēts mūsu dzīvē, Viņš ir tas, kurš mūs sargā, palīdz un mīl ar beznosacījuma mīlestību. Starp citu mēs dzirdējām daudzu vecāku atsauksmes, ka Vārds ļoti spēcīgi uzrunājis viņus pašus.

Lasi visu rakstu šeit

2017. gads – 15 gadi.

18. marta sestdienā draudzes “Prieka Vēsts” namā notika bērnu kristīgās mūzikas festivāls “Mūzikas Spārni”. Šogad festivāls svinēja savu 15 gadu dzimšanas dienu! Nekautrējamies tos saukt par vislatvijas slavēšanas svētkiem, jo fakti liecina paši par sevi – dalībnieku vidū bija bērni no 16 dažādām Latvijas draudzēm, neieskaitot pasākuma apmeklētājus, kas ieradās no visdažādākajām Latvijas vietām. Šie svētki sniedzas pāri konfesiju robežām – bērnus vieno mīlestība pret Dievu un vēlme slavēt un godināt Viņu.

Mūziaks Spārni 2017

Festivāla devīze bija – Ceļojums kopā ar Jēzu visai ģimenei. Un patiesi, apmēram 1000 pasākuma apmeklētāji varēja sekot līdzi brīnišķīgam ceļojumam, kas norisinājās divās daļās – konkurss un slavēšanas svētki. Pirmajā daļā dzirdējām 12 oriģināldziesmas, kas sacentās divās kategorijās – Mazo dziesmas un Lielo dziesmas. Tās tika papildinātas ar radošiem priekšnesumiem. Dalībniekus vērtēja nopietna un kompetenta žūrija, kuras sastāvā bija draudzes “Prieka Vēsts” slavēšanas vadītājs Valters Gleške un radošās komandas vadītāja Līga Sisojeva, Ilze un Jānis Driksnas no populārās grupas “My Radiant You”, kā arī vokālā pedagoģe un 8 pieaugušu bērnu māmiņa Diāna Dravniece.

Mūziaks Spārni 2017

Lasi visu rakstu šeit

2018. gads – konference bērniem

2018_bilde_01

Otro reizi bērnu kristīgās mūzikas festivāla “Mūzikas Spārni” vēsturē notika kristīgā Bērnu konference, kas noslēdzās ar grandioziem slavēšanas svētkiem, kuros piedalījās bērni no 20 Latvijas draudzēm.

Šī gada festivāla vadmotīvs bija “SPĪDI”. Pasākuma programma tika sadalīta divās daļās – konferencē un slavēšanas svētkos.

Dienas pirmajā daļā 3 stilīgi pasniedzēji uzdāvināja bērniem 3 Dieva Vārda patiesības īpaši viņiem saprotamā veidā. Bērni tika iedrošināti spīdēt it visur un saprast, cik ļoti Dievs viņus mīl. Pasniedzēji atgādināja, ka Dievs mūs visus ir radījis īpašus, tādus, kuri var nest gaismu un lietot savas dāvanas visur, kur vien atrodamies.

Konferences tēmas: Dievam es patīku – Pieslēdzies – Spīdi

Pārtraukumā draudzes nama telpās bija sarūpētas dažādas iespējas bērniem izklaidēties. Ļoti lielu prieku un interesi bērniem izraisīja eksperimentu šovs lielajā zālē, kā arī dažādie konkursi un jauniešu zālē izveidotais labirints “Gaisma tumsā”. Kā vienmēr pieprasīta bija arī smilšu darbnīca un darbošanās pie zīmēšanas sienas. Vecāki tai laikā varēja mieloties kafejnīcā un izbaudīt jauko laiku draudzes pagalmā.

Pasākuma otrajā daļā  norisinājās lielie slavēšanas svētki, kuros piedalījās 240 koristi un nodziedāja 12 dziesmas. Esam pārliecināti, ka šo īpašo debesu klātbūtnes atmosfēru izjuta ne tikai visi klātesošie, bet arī ikviens, kurš šim notikumam sekoja līdzi kristīgā telekanāla TBN tiešraidē. Šo kanālu var vērot 184 valstīs visā pasaulē. L a s i   v i s u    r a k s t u   š e i t

“Mūzikas Spārni” DVD formātā iespējams iegādāties k/d “Prieka Vēsts”.

Festivāla fotogalerijas

 

2019. gads. Konkurss + diska “Saki, Jā!” prezentācija

2019_muzikas_sparni_01

Festivāls “Mūzikas Spārni” pulcēja bērnus un ģimenes no visas Latvijas. Festivāla moto, kas ir arī jaunā albuma nosaukums, šogad bija – Saki JĀ! Ikviens pasākuma dalībnieks tika iedrošināts teikt JĀ Jēzum savā ikdienā, jo teikt JĀ bieži vien ir grūti un maksā cenu – tas nozīmē ne tikai teikt JĀ ar vārdiem, bet arī tā dzīvot un palikt tajā līdz galam.

Festivāls “Mūzikas Spārni” norisinājās jau 17. reizi. Šo gadu laikā ir izdoti nu jau 6 bērnu kristīgās mūzikas albumi, kas priecē bērnus visā Latvijā. Ar bērnu albumu klāstu var iepazīties http://www.muzikassparni.lv/muzika-berniem/

JAUNĀ DISKA PREZENTĀCIJA

Pasākuma pirmajā pusē norisinājās dziesmu konkurss, kas bija arī jaunā “Mūzikas Spārnu” diska prezentācija. Konkursam tika iesūtītas vairāk nekā 20 dziesmas, no kurām žūrija izvēlējās 10 skanīgākās, kuras vairāku mēnešu garumā tika slīpētas un bagātinātas, līdz tās kļuva par spilgtu priekšnesumu uz festivāla lielās skatuves. Festivāla dalībnieki saviem priekšnesumiem bija gatavojušies ļoti nopietni un radoši. Tika strādāts gan pie priekšnesumu kvalitātes, gan vizuālā tēla. Priekšnesumi saņēma ļoti labas skatītāju atsauksmes, festivāla apmeklētāja Annemarija novērtēja dalībnieku paveikto ar vārdiem: “Ļoti atstrādāti un kvalitatīvi priekšnesumi. Tik labi, ka man bija grūti izšķirties, kuram atdot savu balsi skatītāju simpātiju balsošanā.”

Lai gan tas bija konkurss, patiesībā katrs dalībnieks kļuva par uzvarētāju, jo visas festivālā atskanējušās dziesmas tika iekļautas “Saki JĀ” albumā. Tomēr dažiem tika arī īpašās balvas:

Par saliedētāko kolektīvu tika atzīts “Happy Family” no Jelgavas,
kas ieguva “Kalnu medus” specbalvu.

Skatītāju simpātiju balvu ieguva dziesma “Man patīk būt ar Tevi kopā”,
kuru izpildīja Melisa.

Organizatora balvu ieguva dziesma “Tici Tam”, kuru izpildīja Emīlija.
  ieguva iespēju apmeklēt atrakciju parku “Avārijas Brigāde” un izveidot video klipu
savai dziesmai.

2019_muzikas_sparni_04

Lasi visu rakstu šeit

CD | DVD BĒRNIEM